برخورد شدید با بهائیان از نخستین سال رهبری خامنه‌ای

براساس سندی با طبقه‌بندی امنیتی «محرمانه» که از سوی منابع خبری، در اختیار «سحام نیوز» قرار گرفته، اعضای شورای‌عالی‌انقلاب فرهنگی به دستور رهبرجمهوری‌اسلامی مامور شدند تا برای همیشه یک «سیاست‌گذاری جامع و مدون در برخورد با بهائیان کشور»، تعیین و آن را جهت ابلاغ دستور به رهبر جمهوری اسلامی ارسال کنند.

به گزارش «سحام»، در این «سند محرمانه» که در جلسات مورخ ۶۹/۱۱/۱۶ و ۶۹/۱۱/۲۰ شورای‌عالی‌انقلاب‌فرهنگی تصویب و جهت دستور رهبرجمهوری‌اسلامی به محمدی گلپایگانی ریاست دفتر رهبر ایران ارسال شده، به صراحت قید گردیده که «برخورد نظام با آنان(بهائیان) باید به طوری باشد که راه ترقی و پیشرفت آنان مسدود شود.» هم‌چنین شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسات مکرر خود تصویب کرده است که «حتی‌المقدور در مدارسی که کادر قوی و مسلط به مسائل عقیدتی دارند ثبت نام شوند.»

این مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و متعاقب آن دستور رهبر جمهوری اسلامی در محروم کردن بخشی از جامعه از «حق تحصیل»، علاوه بر ضدیت با قوانین حقوق بشری و آزادی‌های انسانی، مخالف صریح قانون اساسی خود نظام جمهوری اسلامی نیز است.
برابر اعلامیه جهانی حقوق بشر:
تمام افراد بشر آزاد زاده می‌شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتارکنند. هر فردی حق زندگی، آزادی و امنيت شخصی دارد.
و برابر اصل ۱۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی:
دولت جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان موظفند نسبت به افراد غیرمسلمان با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی عمل نمایند و حقوق انسانی آنان را رعایت کنند.
یعنی عملاً ارکان اصلی نظام- رهبر و رئیس جمهور وقت(رفسنجانی) به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی- قانون اساسی نظام را زیرپا گذاشته و بر خلاف آن دستورالعملی را تدوین و به اجرا درآورده‌اند.

متن سند «محرمانه» به شرح زیر است:

حضرت حجت‌الاسلام جناب آقای محمدی گلپایگانی
ریاست محترم دفتر مقام معظم رهبری
سلام علیکم

بعد از تحیات و عطف به نامه ۱/۷۸۲ مورخ ۱۳۶۹/۱۰/۱۰ دائر به ابلاغ اوامر مقام معظم رهبری به ریاست‌جمهوری در رابطه با تعیین تکلیف بهائیان به استحضار می‌رساند؛
حسب ارجاع ریاست محترم جمهوری به رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، موضوع جهت طرح و بررسی در دستور جلسه ۱۲۸ تاریخ ۶۹/۱۱/۱۶ و جلسه ۱۲۹ مورخ ۶۹/۱۱/۲۰ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت و در تعقیب مذاکرات و مراتبی که در جلسه ۱۱۲ تاریخ ۶۶/۰۵/۲۰ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست مقام معظم رهبری(رئیس و عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی) در این خصوص بعمل آمده بود، نظرات و اوامر اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با مسائل بهائیان، به اطلاع شورای‌عالی رسید و با عنایت به مفاد قانون اساسی جمهوری اسلامی و مسائل شرعی و قانونی و سیاست‌های عمومی کشور مورد مذاکره و مداقه و اعلام نظر واقع گردید و با عطف توجه به اوامر مقام عظیم‌الشان رهبر جمهوری اسلامی دائر بر آن‌که «در این رابطه سیاست‌گذاری درستی بشود تا همه بفهمند چه کار باید بشود و نشود» ماحصل مذاکرات و پیشنهادات به شرح زیر جمع‌بندی گردید و ریاست محترم جمهوری و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ضمن مناسب دانستن نتیجه مذاکرات و پیشنهادات مقرر فرمودند مراتب به استحضار مقام معظم رهبری رسانده شود تا ضمن ارشادات لازم به هر ترتیب به صلاح‌دید فرمایند، عمل شود.

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close