رسم وفا

از خاطرات فرید سهباح

سه ماه به افتتاح معبد هند مانده بود که یک روز از دفتر امور احبای ایران تلفنی دریافت کردم . اطلاع میدادند که عزیزان ما در زندانهای ایران ماهها کار کرده اند و دستمزد ناچیزی که به آنها داده شده جمع آوری نموده آند و نیت دارند آنرا به معبد هند تقدیم کنند تا از طرف ایشان به نام هم زنجیران شهیدشان که تا آن زمان به حدود دویست نفر میرسیدیادگاری در مشرق الاذکار گذاشته شود.
چه فکر زیبایی! چه هدیه ای باشکوهتر و گرانبهاتر از این می شد تصور نمود؟ چه تبرعی عظیمتر از این میشد بنظر آورد؟
جمعی عشاق بیگناه و مظلوم ، اسیر غل و زنجیر، گرفتار در دست ظلم و ستم پیام عشق و جان نثاری به محبوب خود میفرستادند. باید این هدیه لایق آن خونهای پاک و آن عزیزان دلیر بی باک می بود. باید همچون جواهری نایاب میدرخشیدو ارزش خود را می نمایاند.
یادم آمد از مناجات بودائیان تبت» ای جواهری که در لوتوس خفته ای» و از آن جواهر اشاره به پروردگار دارندکه جایگاهش را در نیلوفر مقدس میدانند. هندوها هم معتقدند برهما خالق آسمان و زمین در نیلوفر مقدسی که از ناف حضرت ویشنو که در اعماق اقیانوسها خفته است روئیده، زاده شده و لذا «جواهری که در لوتوس خفته است » نیست مگر اسم اعظم پروردگار و باید نقش اسم اعظم را در زیر گنبد نصب میکردیم. پس تکلیف روشن بود. چه یادگاری بهتر از اسم اعظم مشرق الاذکارکه با این تبرع سخاوتمندانه به نام عزیزان شهید و زنجیری زندان محبت جمال اقدس ابهی تهیه شود.
همان روز این پیشنهاد را به ساحت بیت العدل اعظم تقدیم کردم و مورد عنایت و قبول قرار گرفت. چند روز بعد مبلغ حواله شده رسید و حالا باید تکلیف طرح و اجرای آن روشن میشد.

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close