در ایران ما بر بهائیان سرفراز چه می گذرد؟

امروز نوزدهم نوامبر است و من خبرهای سه روز گذشته را را بررسی می کنم. تا از میزان تبعیض علیه بهائیان و محروم کردن آن عزیزان شجاع از حقوق بشریشان آگاه شویم.
۱ـ خبر امروز حاکی از این است که دیروز پنج نفر از شهروندان بهائی به نام های کامبیز میثاقی، شهریار خداپناه، فرزاد بهادری،مونیکا علیزاده و خیرالله بخشی در تبریز بازداشت شده اند. لازم به یادآوری است که آقای کامبیز میثاقی فرزند الله وردی میثاقی است که در اوائل انقلاب همراه هشت نفر دیگر از شهروندان بهائی اعدام شده اند.
۲ـ در تاریخ هفدهم نوامبر
بازداشت ۱۸ شهروند بهایی در اصفهان، ادامه بازداشت ۳ تن از آنان
پس از بازداشت دسته‌جمعی ۱۸ شهروند بهایی در اصفهان همچنان سه تن از بهاییان بازداشتی تحت بازجویی هستند.ماموران امنیتی اصفهان.با یورش به کلاسی تحت عنوان «سلامت» نسرین خواجه، مژگان خوشحال و فرید امینی را بازداشت و ۱۵ شاگرد کلاس را پس از بازجویی
کوتاه آزاد کردند اما همچنان سه شهروند بهایی پس از دو روز در بازداشت به سر می‌برند.
۳ـ در هفدهم نوامبر سه شهروند بهایی در دادگاه یزد مجموعا نزدیک به ۵ سال حبس محکوم شدند​ یکی از محکوم‌شدگان در زمان بازداشت ۱۷ سال سن داشت
سه شهروند بهایی در دادگاه انقلاب یزد به حبس تعزیری محکوم شدند. ناصر باقری، فائز باقری و روحا ایمانی سه شهروند بهایی ساکن یزد و کرمان هستند که در سال ۱۳۹۴ توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از مدتی بازداشت با قرار وثیقه آزاد شدند که هم اکنون به حکم قضایی در استان یزد مجموعا نزدیک به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده اند. فائز باقری در سن ۱۷ سالگی بازداشت شد و حالا به ۳ سال محکوم شده است. ناصر باقری و روحا ایمانی نیز هر کدام به ۹ ماه زندان محکوم شده‌اند. ناصر باقری و فائز باقری پدر و پسر هستند.
۴ـ تاکنون ۱۲ محل کسب بهایی در آبادان، خرمشهر و اهواز پلمب شده است
مقامات قضایی در سه شهر خرمشهر،آبادان و اهواز دستکم ۱۲ محل کسب را صرفا به دلیل بهایی بودن صاحبان محل کسب پلمب کرده است. بهاییان به دلیل رعایت آداب مذهبی خود و تعطیل کردن محل کسبشان در ایام تعطیلی بهایی با پلمب محل کسبشان از سوی مقامات قضایی و امنیتی روبرو شده اند. صاحبان محل کسب حق ۱۵ روز تعطیلی را دارند اما مقامات امنیتی و قضایی به محل تعطیلی محل کسب بهاییان در ایام بهایی با آنان برخورد می کند.
تاکنون محل کسب بهنام حبیبی، بهزور حبیبی و حسینعلی حبیبی، بهادر احمدی، کامبیز آزادی و کوروش جابری در خرمشهر. آرام و آرمان آزادی داری یک باب محل کسب در آبادان و ورقا درخشان، سهراب درخشان، جهانبخش افشارزاده، بهروز زهدی و فیض الله قنواتیان را در اهواز پلمب کرده اند.
۵ ـ پانزدهم نوامبر
یکی از شهروندان بهایی به زندان مشهد منتقل شد
دری امری ( اسماعیل پور) از شهروندان بهایی ساکن مشهد روز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ جهت اجرای حکم یک سال حبس تعزیری به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. ایشان در سال ۱۳۹۱ به اتهامی دیگر ( تبلیغ علیه نظام) شش ماه در این زندان بود و مجدد در سال ۱۳۹۳ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شد. او به همراه سه شهروند بهایی دیگر در هنگام اجرای مراسم دعا و آداب مذهبی بهایی بازداشت شده بود.
شهروندان بهایی صرفا به دلیل باور مذهبی‌شان توسط ماموران امنیتی بازداشت و زندانی می شوند.

در سه روز اخیر مجموعاً ۲۳ نفر بازداشت شده اند که ۱۵ نفر بعد از بازجوئی آزاد و هشت نفر در بازداشت هستند. دادگاه سه نفر تشکیل شده که مجموعاً به پنج سال زندان محکوم شده اند و یک نفر برای اجرای حکم به زندان رفته است.
فقط می توانم به ظالمان بگویم:
رخت تقوی چو در این جامعه بردوش کنید
میتوانید ز خون دل ما نوش کنید
آنقدر باده ی مستانه از آن جام زنید
که دل بی تپش یخ زده مدهوش کنید
میتوانید اسیران بلا را هرشب
با پری زاد غمی تازه هم آغوش کنید
میتوانید درِ روزیمان بربندید
و خداوند به یکباره فراموش کنید
میتوانید که مارا به قفس اندازید
و به آوای دل سوخته مان گوش کنید
میتوانید که دریای بلا را هرگاه
که بخواهید پرآشوب و پر از جوش کنید
میتوانید که از خون حبیبان خدا
صحن این خاک مقدّس همه منقوش کنید
لیک هرگز نتوانید که درسینه ی ما
آتش عشق بها یکدم خاموش کنید
رفتنی نیست چنین عشق ز جان و دل ما
«بهتر اینست که این قصّه فراموش کنید «

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close