حدود ۱۳۰۰ نماینده از ۱۶۰ کشور جهان برای شرکت در دوازدهمین کانونشن بین‌المللی بهائی به حیفا وارد شده‌اند.

سرویس خبری جهانی بهائی
حدود ۱۳۰۰ نماینده از ۱۶۰ کشور جهان برای شرکت در دوازدهمین کانونشن بین‌المللی بهائی به حیفا وارد شده‌اند. این انجمن شور بین‌المللی یک گردهمایی منحصر بفرد است که هر پنج سال یک بار در حیفا، در مرکز اداری و روحانی جامعۀ جهانی بهائی برگزار می‌شود. نمایندگان تقریباً از تمامی کشورها گرد هم می‌آیند. آن‌ها در طی کانونشن در جلسات مشورتی شرکت کرده و اعضای بیت‌العدل اعظم، شورای عالی حاکمه آئین بهائی را انتخاب می‌کنند.

مشورت‌ها در انجمن شور بین‌المللی عموماً معطوف به توسعۀ آئین بهائی و مشارکت جوامع بهائی در پیشرفت اجتماع است. یکی از مهم‌ترین موضوعات گفتگو این است که تعالیم حضرت بهاءالله همچون یگانگی نوع بشر، برابری زنان و مردان، هماهنگی علم و دین و جستجوی مستقل حقیقت، چگونه در دامنۀ وسیعی از زمینه‌های اجتماعی از دورافتاده‌ترین روستاها تا مراکز بزرگ شهری و در گسترۀ وسیعی از واقعیت‌های متنوع فرهنگی جلوه‌گر می‌شود.

نمایندگانی که در کانونشن بین‌المللی امسال شرکت می‌کنند اعضای شوراهای بهائی کشور خود هستند که هر سال توسط انتخابات تعیین می‌شوند. این مؤسسات که با نام محفل ملی شناخته می‌شوند فعالیت‌های جامعۀ بهائی منطقۀ مربوط به خود را هدایت و حمایت می‌کنند.

روز ۲۹ آوریل، نمایندگان برای انتخابات ۹ نفر اعضای بیت‌العدل اعظم گرد هم می‌آیند، وظیفه‌ای که هم به عنوان یک مسئولیت مقدس و هم به عنوان موهبتی بزرگ در نظر گرفته می‌شود. نمایندگان، فرصت دعا و نیایش در اماکن مقدس حیفا و عکا و بازدید از اماکن متبرکه بهائی را دارند تا از نظر معنوی برای شرکت در کانونشن آماده شوند.

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close