دلنوشته یکی از شهروندان بهایی خطاب به مردم ایران

یکی از شهروندان بهایی با ارسال این نامه به ما از ظلم ها و فشارهای سیستماتیک نظام جمهوری اسلامی سخن گفته است. خواندن این دلنوشته عمق برخورد با شهروندان بهایی را آشکار می سازد. متن عینا در زیر آمده است.

درد دلی با هممیهنانم
با شما صحبت می کنم، با شمائی که ایرانی بودنمان ما را به هم پیوند می دهد. فرق نمی کند زن هستید یا مرد، پیر هستید یا جوان، داخل ایران زندگی می کنید یا خارج از ایران.
به عنوان یک بهائی باشما صحبت می کنم، از دغدغه هایم از غم هایم از آنچه بر بهائیان در ایران می رود، از تهمت هائی که ناروا بر آنان زده می شود.
هممیهنانم، نمی دانم که می دانید که در سال های اولیه انقلاب بیش از دویست نفر از بهائیان را فقط به دلیل بهائی بودن بعد از شکنجه های قرون وسطائی اعدام کرده اند و یا آنها تاب شکنجه ها و شرایط سخت زندان را نیاورده و درگذشته اند. در بین آنها از پیرمرد نود ودوساله بود تا نوجوان هفده ساله، از پروفسور و استاد دانشگاه بود تا کارگر و کشاورز کم سواد، در بین آنها زن بود و مرد، روستائی بود و شهری، ولی همۀ آنها به چند اتهام کشته شدند که حکومت هیچگاه مدرکی مبنی بر تأیید آن اتهام ها ارائه نداد.
هموطنانم هزاران بهائی از اول انقلاب به جرم های واهی که دستگاه قضای جمهوری اسلامی هرگز سندی بر تأیید آن ارائه نداد، بازداشت و زندانی شدند و بسیاری از آنها مصادره اموال شده و از هستی ساقط گردیدند و این روند هنوز هم ادامه دارد.
عزیزان هممیهنم، در مدت چهل سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد، هزاران بهائی از شغل های دولتی اخراج شدند و به مؤسسات خصوصی فشار آوردند که از استخدام بهائیان خودداری کنند و این در حالی است که در سال های اخیر بسیاری از مغازه های بهائیان پلمپ شده و صاحبان مغازه ها از ادامۀ کسب و کار نحروم شده اند. بسیاری از بهائیان روستائی از روستاها بیرون رانده شدند و اغلب آنها مجبور شدند، پیرو جوان و کودک پای پیاده بدون هیج آذوقه و توشه ای راهی شهرها شوند. در طول این سال ها هزاران جوان بهائی از تحصیلات عالی محروم شدند و بسیاری از اطفال بهائی در مدارس مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close