برای تحقق وحدت نوع انسان لازم است حکومت فدرال جهانی تشکیل شود

مطالعه در مورد نظم بدیع جهانی برای من همیشه هیجان آور و امید بخش می باشد. امروز میخواهم در این مورد گفتگویی با دوستان گرامیم داشته باشم این مطلب استنباط من از توقیع مورخ ۱۱ مارچ ۱۹۳۶ ولی محبوب امرالله که به نام تولد مدنیت جهانی معروف شد می باشد.
برای تحقق وحدت نوع انسان لازم است حکومت فدرال جهانی تشکیل شود که دارای قوای اجرایی، قانونگذاری (پارلمان جهانی) و قضایی می باشد.
نمایندگان پارلمان جهانی از طرف مردمان هر کشوری انتخاب می شوند و به تأیید حکومات می رسند. به این ترتیب همه جمعیت دنیا و همه حکومات دنیا در انتخاب نمایندگان آن شریک هستند. وظیفه پارلمان جهانی این است که تمام منابع کره زمین را در اختیار گرفته و قوانین برای تنظیم حیات و رفع احتیاجات و تنظیم روابط ملل وضع نماید.
نیروی اجرایی موظف است با پشتیبانی یک نیروی پلیس بین المللی قوانین پارلمان جهانی را به مورد اجرا بگذارد. و وحدت ملل عضو را حفاظت کند.
و قوه قضائیه جهانی یا محکمه جهانی می بایست تمام دعاوی حاصله بین دول عضو را حل و فصل نماید و حکم نهایی و لازم الاجرایش را صادر کند.
یک دستگاه ارتباطات و مخابرات بین المللی بجود آید که با سرعتی حیرت انگیز و نظم و ترتیبی کامل کار کند و تمام کره زمین را در بر گیرد و از قیود حکومات و موانع ملی آزاد باشد.که در این مورد من فکر میکنم، پیش بینی اینترنت است که با سرعتی شگفت انگیز اخبار را در دنیا منتشر می کند وهمه دنیا می توانند به آن دسترسی داشته باشند.
یک پایتخت جهانی انتخاب شود که به منزله کانونی برای پخش شدن قوای وحدت بخش به سراسر جهان باشد.
یک خط و زبان بین المللی اختراع یا از بین زبانهای موجود دنیا انتخاب شود که در همه مدارس دنیا علاوه بر زبان مادری تدریس شود.یک نظام مشترک برای پول و اوزان تعیین شود تا ارتباط بین انسان ها در تمام کره زمین آسان شود.
دوستان عزیزم لحظه ای تصور کنید شما در چنین جهانی زندگی می کنید، ببینید زندگی انسان در این جهان بر پایه عشق و تفاهم خواهد بود از جنگ های خانمانسوز و یا برخاستن گرو های تروریستی خبری نخواهد بود منابع تمام شدنی کره زمین بجای این که صرف ساخت اسلحه و بالنتیجه آلوده کردن هوا و فضای کره زمین شود صرف بهبود وضع انسانها در کره زمین خواهد شد.
حتماً فکر می کنید این ها صرفاً افکاری زیبا و غیر قابل حصول می باشند ولی آنطور که در آثار حضرت شوقی ربانی ولی عزیز امرالله پیش بینی شده تشکیل حکومت فدرال جهانی بعد از آنی صورت می گیرد که بشر با تمدن مادی گرایی که برگزیده خود را در بلایای عظیمی گرفتار خواهد کرد که من وضع کنونی دنیا را پیش پرده ظهور آن بلایا می دانم.
وقتی به تاریخ بشریت نظر کنیم می بینیم نوع بشر هر زمان وقتی نیاز مبرم خود را دیده با فدا کردن مقداری از آزادی های خود به مرحله بالاتری از وحدت گام برداشته مانند سیر او از وحدت خانواده، وحدت قبیله، وحدت دولت شهر وحدت ملی و اکنون زمان وحدت عالم انسانی و تشکیل حکومت فدرال جهانی رسیده که تمام ملل، نژاد ها و ادیان و طبقات را در بر می گیرد و در آن در ضمن اتحاد کامل، استقلال دول عضوش حفظ خواهد شد.

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close