جامعه جهانی بهائی چیست؟

جامعه جهانی بهائی» نام یک سازمان غیردولتی است که از اواخر دهه 20 با جامعه ی ملل، و سپس از اواخر دهه 40 با سازمان ملل» متحد به همکاری پرداخته است. البته بهائیان ساختار و ترکیب فعلی سازمان ملل متحد را بهترین شکل ممکن تلقی نمی کنند اما آرمانهای آن را نزدیک به کمال مطلوب آیین بهائی می دانند و آن را حمایت می کنند.

در چند دهه گذشته جامعه جهانی بهائی یکی از فعال ترین سازمانهای غیردولتی وابسته به سازمان ملل متحد بوده است. این جامعه در بسیاری از سازمانهای فرعی سازمان ملل متحد مثل «صندوق کودکان ملل متحد» UNICEF و «شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد» ECOSOC مقام مشورتی را احراز کرده است و همکاری های نزدیکی با سازمان بهداشت جهانی و یونسکو دارد.

جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل متحد دارای دفاتر متعددی است که با بخش های مختلف سازمان ملل به همکاری می پردازد. دفتر «ترقی زنان» و دفتر «محیط زیست» برخی از این دفاتر می باشند. دفاتر جامعه جهانی بهائی در نیویورک، ژنو، جاکارتا، بروکسل و آدیس آبابا به صورت رسمی فعالیت می کنند. بانی دوگال، دیان علائی، راشل بیانی، چون مینگ هویی، سیمین فهندژ، دنیل پِرل، سِریک تاکبالت و سَفیرا رامشفر برخی از اعضای این سازمان غیردولتی در کشورهای مختلف هستند.

جامعه جهانی بهائی در موضوعات مختلفی با سازمان ملل همکاری دارد: حقوق بشر، ترقی زنان، آموزش و پرورش عمومی، ترویج توسعه اقتصادی عادلانه، حفاظت از محیط زیست و … فعالیتهای جامعه جهانی بهائی در تحقق اهداف سازمان ملل متحد برای توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش مهمی را ایفا می کند.

دیانت بهائی دیدگاهی یکپارچه و مورد جهتی که بشر باید در پیش بگیرد عرضه می کند. بهائیان ایجاد نظمی جهانی را پیش بینی می کنند که موجب برقراری صلح و آشتی بین ملت ها و کشورهای مختلف جهان خواهد شد. «جامعه جهانی بهائی» سعی می کند که این آرمانها را به طریقی معنادار و سیستماتیک و به صورتی تدریجی در سطح بین المللی جامعه عمل بپوشاند. جامعه جهانی بهائی سعی در حضور، مشارکت و تقویت برخی از گفتمان های رایج در سطح بین المللی دارد.

برای بازدید از سایت رسمی «جامعه جهانی بهائی» به آدرس زیر مراجعه کنید: www.BIC.org

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close