اروپا در محکوم کردن سرکوب بهائیان یمن به جامعۀ جهانی پیوست

جامعۀ جهانی بهائی، بروکسل- بیش از ۱۰۰ عضو پارلمان اروپا و پارلمان‌های‌ کشورهای اروپا بیانیه‌ای را امضا کردند که خواستار آزادی فوری زندانیان بهائی در یمن از جمله آقای حامد بن حیدرا (Hamid bin Haydara) شده است. آقای حیدرا در اوایل سال جاری به اعدام در ملأعام محکوم شد. این نامه خطاب به مقامات حوتی که صنعا، پایتخت یمن را تحت کنترل دارند صادر شده است.

به دنبال موج اخیر آزار و سرکوب جامعۀ بهائی صنعا، ۱۰۳ امضا کنندۀ این نامه از جمله از اتریش، فرانسه، آلمان، ایرلند، اسپانیا، هلند و بریتانیا به خیل کثیری پیوسته‌اند که در سراسر دنیا اقدامات مقامات حوتی را محکوم می‌کنند. ماه گذشته، تعدادی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد درخواستی به مقامات حوتی مبنی بر ابطال حکم آقای حیدرا منتشر کردند. کمیتۀ حقوق بشر پارلمان اروپا نیز در جلسۀ ژانویۀ ۲۰۱۸ خود این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

در حال حاضر هفت بهائی در صنعا در زندان به سر می‌برند و از حقوق اولیه انسانی خود محروم هستند. در این میان، حامد بن حیدرا طولانی‌ترین دورۀ حبس را گذرانده است. دادگاه ویژۀ کیفری صنعا در ۲ ژانویۀ ۲۰۱۸ او را به اعدام محکوم کرد. آقای حیدرا از دسامبر ۲۰۱۳ پس از بازداشت خودسرانه در محل کارش در زندان به سر می‌برد. پروندۀ او به دلیل فقدان روال‌های قانونی مورد توجه قرار گرفته است. در دادگاه آخر آقای حیدرا، قاضی محلی خواستار تعطیلی تمامی مؤسسات انتخابی بهائی شد. این موضوع تمامی جامعۀ بهائی را درمعرض خطر قرار می‌دهد.

دسته‌ها Uncategorized

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close